Je před námi další ročník Evropského týdne mobility

perex_cykliste.jpg Program již tradiční akce obohatí například společná cyklojízda městem.


 

perex_cykliste.jpg

Statutární město Karviná společně se společností Shimano Czech Republic, s.r.o. připravilo pro všechny věkové kategorie ctitelů jízdy na kole v rámci Evropského týdne mobility akci „Na kole společně a bezpečně“. Výjezd bude po provedené registraci a obdržení informace o trase z loděnice v parku Boženy Němcové dne 16.09.2017 v době od 10:00 do 12:00 hod. Celá trasa povede po cyklostezce podél Olše a ul. Těšínské do Karviné-Louk se zastávkou na hřišti a zpět na loděnici. Na trase dlouhé cca 14 km budou pro účastníky připraveny kvízy se zaměřením na znalosti povinné výbavy kola včetně předvedení jeho řádné údržby či opravy. Při návratu na loděnici pak obdrží účastníci malé občerstvení. Účast na této akci je pouze na vlastní nebezpečí. Doporučujeme mít ochranné pomůcky – hlavně přilbu.

Na tuto akci se můžete přihlásit přes google formulář: https://goo.gl/forms/t4w8W5c7mA1foYlL2 , a to v termínu do 12.09.2017. V případě nepříznivého počasí se akce překládá na neděli 17.09.2017.

 

perex_in-line.jpg

Zářijový program Evropského týdne mobility nebude ochuzen o tradiční vyjížďku na in-line bruslích. Statutární město Karviná ve spolupráci s Mládežnickou radou Karviná za součinnosti Městské policie Karviná, Oblastního spolku Českého červeného kříže Karviná a sborů dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje a Stonavy již tradiční projížďku pro milovníky jízdy na kolečkových bruslích s názvem „Na In-line po Karviné“. Akce se uskuteční v úterý 19.09.2017 s výjezdem z Univerzitního náměstí v 19:00 hod. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá na čtvrtek 21.09.2017. Zájemci se budou moci zaregistrovat rovněž přes google formulář začátkem měsíce září, nebo přímo před samotnou akcí od 18:00 hod. na Univerzitním náměstí.

 

perex_Barevný podzim.jpg

Akce Evropského týdne mobility se prolnou 22.09.2017 s již tradiční akcí Barevný podzim, která se koná od 14:00 hod. před amfiteátem v parku Boženy Němcové u příležitosti Světového dne zvířat. Na páteční odpoledne jsou pro širokou veřejnost připraveny ukázka výcviku služebních psů, sokolnictví a psí agility, projížďky na koních, ukázka činnosti Českého svazu včelařů Karviná s prodejem včelích výrobků a produktů, program KSVČ Juventus, prezentace Centra přírodovědné stanice, program Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Cieszynianka, aktivity pro děti zaměřené na Světový den zvířat a doprovodný program s tanečním, pěveckým a sportovním vystoupení, dále zajištění ukázky kardiopulmorální resuscitace včetně možnosti vyzkoušení, měření tlaku a BMI, prezentace sanitního vozu, populární projížďka na Segway, vyzkoušení simulátoru nárazu, včetně testu brýlí, které simulují stav po požití alkoholického nápoje nebo návykové látky a nově možnost projížďky na jedinečných, netradičních a originálních kolech, případně vyzkoušení šikovnosti a zručnosti na obřích hlavolamech, rovněž nebude chybět prohlídka autobusu na plyn a seznámení se s možnostmi přepravy včetně odbavování v systému ODIS a další zajímavosti a atrakce. Pro sportovně založené bude připravena cca 90minutová Nordic-Walkingová procházka parkem Boženy Němcové, Lázeňským parkem a podél řeky Olše s názornou instruktáží správné chůze s holemi, kdy sraz účastníků bude v 15:00 hod. před pokladnou letního kina.