Opravy komunikací

oprava_chodník_01.jpg Kde v současnosti či brzké době očekávat uzavírky? (Seznam se průběžně aktualizuje)


Město letos na opravy komunikací a chodníků vyčlenilo 60 miliónů korun. Opravy jsou však spojeny také s omezením provozu. Prosíme proto, dbejte značení a vydržte, odměnou budou lepší cesty i nové chodníky ve všech městských částech.

V současnosti probíhá oprava příjezdu k ZŠ Mendelova a část komunikace na ul. Mendelově. V období července-srpna jsou plánovány zejména opravy komunikací v blízkosti škol – jedná se o komunikaci na ul. Sokolovské a zbývající část ulice Čajkovského. Během prázdnin budou také opraveny povrchy na parkovištích na ul. Cihelní u házenkářské haly a parkoviště podél ul. Těreškovové pod OHS.

Z důvodu rekonstrukce vodovodu se omezení dotknou i ulice Jiráskova. A kanalizace a vodovodní řády se budou rekonstruovat také na ulici Brožíkova a U Bažantnice. 

Výměna potrubí v Novém-Městě ovlivní až do podzimu provoz na ul. Dvořákova a ul. Čapkova a možnost užívat parkoviště na ul Urxova.

Do 10. září budou stavební práce probíhat také na ulici Lázeňská, kde město buduje potřebnou dešťovou kanalizaci.  Na podzim po opravě plynovodu (RWE) bude opraven povrch komunikace na ul. Jurkovičova a po prázdninách proběhne  také první etapa opravy  komunikace ul. Cihelní od  ul. Havířské po ul. Závodní, oprava komunikace  na ul. Dvořákova a nového povrchu se také dočká část chodníku a stezky podél tř. 17.listopadu a to v úseku od  kruhového objezdu u Tesca po ul. Kosmonautů.

V přípravě  jsou ještě opravy dalších komunikací: chceme opravit sjezd na ul. Husovu z ul. Ostravské, ul. Svatopluka Čecha, část u. Alšovy a první úsek  komunikace na ul. Slovenské od  ul. Čsl. armády po objekt Permonu, máme v plánu opravit Ciolkovského v celé délce od ul. Polské po ul. Kosmonautů.

Postupně  probíhá také oprava chodníků. K větším úsekům patří např. oprava chodníku na ul. V Aleji před zdravotním střediskem v Karviné-Ráji (zde práce již probíhají), oprava chodníku kolem mateřské školy na ul. Einsteinově v Karviné-Hranicích, na ul. Na Kopci před č.p. 2140-2163 v Karviné-Mizerově a chodníku na ul. Sovově před č.p. 706-708 v Karviné-Ráji.

V rámci běžné údržby rovněž v současné době probíhá dokončení opravy páteřního chodníku na ul. Cihelní před č.p. 1588-1601 v Karviné-Novém Městě, následovat bude oprava chodníku včetně přístupových chodníků na ul. U Studny k č. p. 2291-2295 v Karviné-Mizerově.

Opravy se dočká rovněž nevyhovující cyklostezka na tř. 17. listopadu, konkrétně její úsek mezi kruhovým objezdem u OC TESCO a ul. Kosmonautů, tedy na straně fy Teppich. Oprava potrvá od 7.8. do 6.10.

Pozor si dejte také při přejezdu Marklovicemi a nepřehlédněte ani harmonogram čištění kanalizačních vpustí.

Úplný přehled dopravních omezení, včetně souvisejících podkladů naleznete ZDE.