Karviná modernizuje vozový park MHD

www-perex1.jpg Vyšší komfort poskytne hned šest nových autobusů.


perex

Vozy značky Iveco pro městskou hromadnou dopravu představila v úterý 19. prosince společnost 3ČSAD Karviná. Nové autobusy jsou nízkopodlažní, a tedy pohodlné při nastupování a vystupování, cestující jistě potěší i klimatizace. Novinkou jsou USB přípojky pro nabíjení mobilních telefonů. V příštím roce navíc začne uvnitř autobusu fungovat wifi připojení a možnost placení jízdenek bezkontaktními platebními kartami.

Předání se zúčastnili náměstci města Karviné Jan Wolf a Lukáš Raszyk (oba ČSSD), za společnost 3ČSAD ředitel divize osobní dopravy Jakub Vyvial a generální ředitel Tomáš Vavřík. Náměstek primátora Lukáš Raszyk se podělil o své dojmy: Jsme rádi, že se nám díky dotacím podařilo významně obnovit vozový park autobusů. Ještě se můžeme těšit na elektrobus, který by měl být uveden do provozu na jaře příštího roku.“ Také motory této šestice autobusů jsou ekologické, protože je pohání stlačený zemní plyn (CNG). Nejedná se tedy jen o dárek pod stromeček cestujícím, ale i životnímu prostředí.

Autobusy můžete využít při svých cestách MHD již od úterního odpoledne. Vaše první dojmy z cestování těmito komfortními autobusy sdílejte na naší oficiální facebookové stránce.