One-stop-shop reaguje na aktuální situaci

perex_logo KV10_bílé na tmavě modrém.jpg Karviná nabízí živnostníkům a podnikatelům v nouzi rychlé nasměrování k podpoře.


perex_logo KV10_bílé na tmavě modrém.jpg

02.10.2020 - Karviná i nadále provozuje informační a konzultační servis pro místní podnikatele, kteří na vlastní kůži pociťují ekonomické dopady v souvislosti s epidemií koronaviru. Podnikatelům pomáhají konzultanti v one-stop-shopu Karviná všemi deseti rychle a spolehlivě nasměrovat k informacím o aktuálních možnostech podpory a s přípravou žádostí do regionálních, státních i evropských programů. Podnikatelé mohou posílat své dotazy online a konzultovat žádosti po telefonu nebo videokonferenčně. Služba je dostupná pro místní živnostníky a podnikatele na https://karvinavsemideseti.cz/one-stop-shop/.

„Situace pro některé živnostníky a podnikatele může být kritická. Nechceme přijít ani o jednoho podnikatele nebo živnostníka, který by musel kvůli epidemii a omezeným možnostem podnikání svůj podnik zavřít. Spustili jsme proto servis, který má rychle a spolehlivě navést k pomoci, která se aktuálně nabízí,“ uvádí Jan Wolf, primátor Karviné.

Informační a konzultační servis one-stop-shopu obstarávají zkušení konzultanti. Na elektronické dotazy podnikatelů odpoví spolehlivě nejpozději do druhého pracovního dne. Využít telefonické nebo videokonferenční konzultace je možné každý čtvrtek od 7:30 do 17:30. Na webu karvinavsemideseti.cz/one-stop-shop si podnikatelé mohou rezervovat termín konzultace nebo poslat svůj dotaz online.

Servis pro statutární město Karviná zajišťují konzultanti ze společností BeePartner a RPiC-ViP. Navazuje na dřívější služby kontaktního centra v Business gate Karviná, které poskytovalo konzultace projektových záměrů a dotačních příležitostí místních podnikatelů a jehož provoz byl v souvislosti s nouzovým stavem a krizovými opatřeními rovněž dočasně omezen.