Senioři oslavili 25 let česko-polského přátelství

DSC_0827.JPG Kluby seniorů z Karviné-Hranic a polských Gołkowic mají za sebou už 25 let úspěšné spolupráce.


V květnu 1992 se seniorské kluby z Karviné-Hranic a polské obce Gołkowice rozhodly, že uzavřou spolupráci. "Měli jsme mezi členy karvinského klubu řadu přátel, a tak jsme se rozhodli, že naši spolupráci uděláme více oficiální," vysvětlil předseda gołkowického klubu Paweł Grzonka.

DSC_0798.JPG

DSC_0833.JPG

Kluby se pravidelně navštěvují a také společně nebo pro sebe navzájem připravují různé kulturní a sportovní akce. "Hned příští týden k nám polští kolegové přijedou na Netradiční sportovní hry, které se budou konat v úterý," prozradil bývalý předseda karvinského klubu Jaroslav Krótki, který před 25 lety stál u zrodu tohoto partnerství. "Také jsme například pro sebe navzájem připravovali cesty, my pro české kolegy po Polsku, oni pro nás po Česku. Čeští kolegové k nám pravidelně jezdí například na Den seniora, my k nim zase na různé zahradní slavnosti," okomentoval Grzonka.

Úspěšnou spolupráci kluby oslavily ve čtvrtek v restauraci Ovečka v Karviné-Ráji. Akce se zúčastnil také náměstek karvinského primátora Miroslav Hajdušík, senátor Radek Sušil a také představitelé obce Gołkowice. členové klubů, kteří se nejvíce zasloužili o úspěšnou spolupráci byli vyznamenáni pamětními medailemi.