Výlukový jízdní řád linky MHD č. 517 platí až do poloviny roku 2019

perex_MHD_výluka_ilu.jpg Změny autobusových spojů po celou dobu rekonstrukce ulice Lázeňské.


perex_MHD_výluka_ilu.jpg

27.11.2018 – V souvislosti s uzavírkou rekonstruované komunikace ulice Lázeňské dochází k prodloužení platnosti výlukového jízdního řádu linky městské autobusové dopravy č. 517.

Místo původně plánované doby omezení do 30.11.2018, bude platit výlukový jízdní řád i v první polovině roku 2019.

Nadále tak zůstávají zrušeny spoje č. 19, 20, 27, 28, 38, 39 a 46. U zachovaných spojů platí stále určitá změna jejich časových poloh.

Připomínáme, že pro zachování provázání s vlakovými spoji je dodržení maximálně pětiminutového prodloužení jízdní doby autobusových spojů. Dodržení této podmínky je ohroženo zejména u spojů v ranní a odpolední špičce, kdy k větším zpožděním dochází především v úseku od okružní křižovatky u OD Tesco po světelně řízenou křižovatku u Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji a opačně.

Nadále zůstává po dobu rekonstrukce ulice Lázeňské v platnosti změna umístění autobusových zastávek:

Konečná zastávka v Darkově u lázní (před Domovem Alzheimer) je dobu rekonstrukce přesunuta za most Sokolovských hrdinů, kde je upravená plocha umístěné provizorní zastávky s označníkem. Stávající zastávka u hotelu na ulici Lázeňské je zrušena bez náhrady.

Autobus na své objízdné trase zastavuje v obou směrech na zastávce u nemocnice na tř. 17. listopadu v Karviné-Ráji. Stávající zastávka na ulici Poštovní v Karviné-Fryštátě je směru do lázní přesunuta na tř. 17. listopadu – poblíž budovy VZP – do prostoru bývalé autobusové zastávky do Českého Těšína. Ve směru na autobusové nádraží zastavují spoje této linky u univerzity (před zdravotnickou školou) v Karviné-Mizerově.

Aktuální výlukový jízdní řád linky MHD č. 517 a dalších linek najdete na stránkách KODIS. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení.