Prázdniny skončily, školákům začal nový školní rok

perex-Prvňáčci-2023-2024.jpg Přejeme jim i vyučujícím hodně úspěchů v školním roce 2023/2024.


04.09.2023 – Do školních lavic usedlo v Karviné 472 prvňáčků, což je o 61 více než před rokem. O odklad nástupu do školy požádali rodiče u 90 dětí. Školáci se mohou těšit na zmodernizované odborné učebny, zrekonstruované šatny nebo vylepšené jídelny a kuchyně.

 Prvňáčci usedli v pondělí do lavic ve  24 třídách. Nejvíce jich přivítala ZŠ a MŠ Dělnická, která otevřela tři třídy pro celkem 66 prvňáčků. I letos zamířili do vybraných škol přivítat nové žáky zástupci vedení města. Primátor Jan Wolf (SOCDEM) zamířil právě do školy s největším počtem prvňáků – ZŠ a MŠ Dělnická. Na ZŠ a MŠ Družby se děti potkaly s náměstkem primátora Andrzejem Bizoněm (nestr. za SOCDEM).

 Na školách přes léto probíhaly stavební práce a pokračovat budou i během září. „Letos do rekonstrukcí škol, školek a modernizací učeben investujeme zhruba 25 milionů korun. Hlavně jsme během prázdnin instalovali v několika školách elektronický zabezpečovací systém, opravovali střechy a okapy nebo rekonstruovali tělocvičnu ZŠ a MŠ s polským jazykem vyučovacím. Realizovaly se rovněž nové odborné učebny a investovali jsme také do mateřských škol,“ říká primátor Karviné Jan Wolf. 

 Například na ZŠ a MŠ U Lesa došlo k opravě okapů včetně montáže chybějících sněžných zábran a pořízena byla nová rozhlasová ústředna. Na ZŠ a MŠ Slovenská mají děti využívající družinu zrekonstruovanou šatnu a žáci druhého stupně se mohou těšit na moderní odborné učebny. Lépe se bude pracovat kuchařkám v kuchyni ZŠ Družby, kde byl pořízen nový konvektomat.

 Na novinky se mohou těšit i předškoláci. „V mateřské škole s polským jazykem vyučovacím došlo k výměně plynového kotle a na zahradu školky byly nainstalovány nové herní prvky. V MŠ Nedbalova při ZŠ a MŠ Cihelní byla zrekonstruována kuchyně a v Mateřské škole Kpt. Jaroše při ZŠ a MŠ Majakovského byla provedena oprava rozvodů,“ říká náměstek primátor pro školství, kulturu a sport Andrzej Bizoń.